Youtube'da para nasıl kazanılır?

Youtube'da para nasıl kazanılır?

Youtube'da para nasıl kazanılır?

Geleceğin Youtuberları! Youtube'da para nasıl kazanılır başlığımızı sizler için yazdık! 

Youtube üzerinden hem eğlenip hem para kazanmak ister misiniz? Sizlere ilaç gibi gelecek, eğlenirken kazandıracak tüm detayları sizlere açıkladık. 

Youtube'da ünlü olmak ve kolay para kazanmak son zamanların en popüler işi ve en eğlenceli işi olarak karşımıza çıkmıştır. Youtube üzerinden ürettiğiniz içerikler ile birlikte dünyaya açılabilir ve aynı zamanda kazanç elde edebilirsiniz. Kendi işinizin patronu olacağınız, eğlenirken kazanacağız en güzel iş Youtuber olmaktır. 

Son zamanlarda Youtube kanalı açarak popüler olan kullanıcıların sayısı artmakla birlikte artık işletmeler dahil birçok kullanıcı kazançlarını Youtube'un geniş dünyasında elde etmektedirler. Çünkü hem önemli ve geniş bir pazar alanını içinde barındırıyor hem de videolarınızın aralarındaki reklamlar ile işletme olmasanız bile kazanmanızı sağlıyor. Bunların dışında kişisel kullanıcılar videolarını paylaşarak reklam alabilir ve bu reklamlardan da kazanç sağlayabilirsiniz. Belli bir ürünün tanıtımı yapabilir, birçok işletme ile de bu sayede çalışmış olabilirsiniz. 

Aşağıdaki başlıkta sizlere Youtube üzerinde nasıl kolay para kazanabileceğinizi ve dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladık. Sizler de başlığı inceleyerek fikir sahibi olabilir ve eğlenerek para kazanabilirsiniz. 

 

 

Youtube'da Nasıl Para Kazanılır? 

Youtube'dan para nasıl kazanılır konusunu sizlere açıklayacağız ancak öncesinde Youtube kanalınızın olması gerekmektedir. Bu nedenle Youtube üzerinde bir kanal açıp bir tane video paylaşmanız gerekmektedir. Daha sonra kaliteli içerikler oluşturarak devam etmeniz gerekmektedir. Kaliteli içerik oluşturmanın kazanç sağlamanız konusunda en önemli noktadır. 

İçeriklerinizin kalitesine ve kazanç getireceğine, izleneceğine inanıyorsanız artık kazanç elde etmek için Youtube ortağı olmaya hazırsınız demektir. Peki, Youtube ortağı olmak için ne yapmanız gerekiyor? 

  1. Önce Youtube hesabınıza girin, 

  2. Daha sonra, sağ üst kısımda bulunan hesap simgesi üzerinden İçerik stüdyosu kısmını seçin, 

  3. Bir sonraki aşamada, sol kısımdaki menüden kanal kısmını açarak durum sekmesine tıklayın ve özellikler bölümünü açın, 

  4. Bu kısımdan, para kazanma kısmını etkinleştirerek youtube ortağı olabilirsiniz. Artık, Youtube kanalınız ile para kazanma konusunda ilk adımını atmış oldunuz. 

  5. Evet, kazanç sağlamaya başladınız, kanalınızın durumu çok iyi. Peki, ödemeleri nasıl alacaksınız. Bu konudaki en merak edilen konu da ödemelerin nasıl alınacağı konusudur.

  6. Youtube'dan para kazanmaya başladınız, kazancınızı, Adsense'e kaydolarak alabileceksiniz. Adsense hesabından oturum açarak ödemeleri alabilirsiniz. 

  7. Daha sonra paylaştığınız ve paylaşacağınız tüm videolarda para kazanmak istediğinizi onaylayın,

  8. Videolarınızda gösterilmesini istediğiniz reklam türlerini onaylayarak işleme devam edin, 

 

Aşamalar bu kadar basit ancak kazanç elde etmeniz için artık belli bir abone ve izlenme oranına ulaşmanız gerekmektedir. Abone ve izlenme oranlarının yükselmesini doğal süreçlerden takip ederek sağlayabilirsiniz ancak bu çok uzun bir süreç olabilir. Bu nedenle bu hizmetleri güvenilir bir sayfa üzerinden satın alarak hızlıca kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Para kazanmanız için en az 1000 abone ve en az 10.000 kanal görüntülenmesi olması gerekmektedir. 

Bu şartları sağlayarak, kolayca eğlenirken para kazanabilirsiniz.